DUYURULAR

Aradığınız airport otel yanı başınızda

Airport yani havalimanı otelleri, Atatürk havalimanı çevresinde olup havalimanının kurulduğu zamandan beri hizmet vermektedir. Gelişimini Atatürk havalimanının gelişimiyle paralel olarak arttıran oteller, gelen ve giden yolsu sayıları arttıkça hem sayılarını hem de kapasitelerini arttırmaktadırlar. Atatürk havalimanının hava ulaşımına başlaması çok eskilere dayanmaktadır ki ilk sivil hava ulaşımının başlatılması 1925 yılında olmuştur.

1953 yılından itibaren Türkiye sınırlarını aşıp dünyanın diğer ülkelerine yolcu taşımaya ve diğer ülkelerden Türkiye ‘ye yolcu getirmeye başlamıştır. Hava taşımacılığının insanlara hizmet etmesi teknolojinin gelişimiyle daha da artmıştır. Her geçen gün yeni bir uçuş eklenmekte ve uçuş sayıları sıklaşmaktadır. Bu bağlamda 1-2 günlüğüne bile İstanbul ‘a gelip dönen yolcular vardır. Kısa süreli İstanbul ‘a Atatürk havalimanı üzerinden gelen kişiler, Airport Otellerini tercih etmektedirler.

Neden Airport otelleri Tercih Ediliyor

Airport Otelleri süreli doluluk oranlarının yüksek olmasıyla göze batmaktadır. Bu doluluğun en büyük sebebi, Atatürk havalimanında sürekli bir yolcu sirkülasyonu olmasıdır. Havaalanına inen yolcular İstanbul ‘un yoğun ve sıkıcı trafiğine girmek istemeyip en yakın Airport Otele gitmek istemektedirler. Havaalanından çıktıklarında çok kısa bir süre içerisinde otellerinde olabilme lüksüne sahip olan kişilerin tercihi olan bu durum sayesinde havaalanı etrafında çok fazla otel yer almaktadır. Hepsinin yeterli kalitede olmaması da İstanbul ‘a gelen yerli veya yabancı misafirler için düşündürücü olmaktadır. Kaliteli ve kişiye özel hizmet veren çok az Airport Otel bulunmaktadır nitekim bunlarda kendilerini sundukları ya da sunmayı vaat ettikleri hizmetleri ile anlamak mümkündür. Bu otellerin öncelikle bahsedilmesi gereken en iyi özellikleri havaalanı ile otel arasında ücretsiz ulaşım sunmalarıdır.

Otelin kendine ait özel konforlu araçlarıyla havaalanından alınan ve otelden havaalanına bırakılan müşterilerin en çok dikkat ettikleri konulardan biri servis imkanının bulunup bulunmadığıdır. Ayrıca, mevcut servis hizmeti uçak saatlerine göre planlanabildikleri gibi otel misafirlerinin özel istedikleri saatlerde de verilebiliyor.

İstanbul, finans ve ticaret merkezi haline gelmiş olduğu için iş amaçlı olarak binlerce insan havaalanı etrafındaki otelleri tercih ediyorlar. İş dünyasına özel hizmet veren oteller özel toplantı odaları gibi hizmetleri de misafirlerine sunmaktadırlar.