DUYURULAR

Atatürk Havalimanı Otel

Atatürk Havalimanı Otel

Ülkemizde havacılık girişimleri 1911 ve 1912 yıllarında başlamıştır. O yıllarda Harbiye Nazırı olan Mahmut Şevket Paşa orduda kullanılacak olan uçaklar için büyük bir tesis oluşturmak istemiştir. Bugün, Atatürk Havalimanı olarak bildiğimiz havalimanı o yıllarda Yeşilköy Havalimanı olarak varlığını sürdürmekteydi. Serbest uçuşlara izin verilmeyen bu havalimanında belirli bir dönem yalnızca askeri uçuşlar yapılmıştır. 1953 yılında uluslararası alanda serbest uçuşlara açılmış olan bu havalimanı 1985 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün soy ismini almıştır. Türkiye’nin en yoğun trafiğe sahip havalimanı olması ile bilinen Atatürk Havalimanı İstanbul’un Bakırköy semtinin Yeşilköy mevkisinde bulunmaktadır. Farklı şehirlerden ya da farklı ülkelerden hava yolları aracılığı ile uçak yolculuğu yapan kişi ya da kişiler Atatürk Havalimanı’na ulaşmadan önce burada konaklamaları gerekiyorsa Atatürk Havalimanı otel arayışına girmektedirler.

Atatürk Havalimanı otel kapsamında oldukça geniş bir yere sahiptir. Seyahat hizmeti sunduğu yolcularına yalnızca seyahat değil aynı zamanda konaklama hizmetini de beraberinde sunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Otel Mesafesi ve Hizmetleri

Ülkemizin herhangi bir şehrinden uçak yolculuğu yaparak Atatürk Havalimanı’na inmiş bir kişinin konaklama hizmetlerine ihtiyacı varsa Atatürk Havalimanı otel ve bu otellerin bağlı olduğu pek çok oteller konaklama hizmetlerini en iyi şekilde sunmaktadır. Yalnızca ülkemizin herhangi bir şehrinden değil, dünyanın herhangi bir ülkesinin herhangi bir şehrinden hava yolları aracılığı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmiş olan kişiler de konaklama hizmetini en iyi şartlarda almak istemektedirler.  Atatürk Havalimanı otel konforu ve güvenliğinin dışında konaklayacak olan misafirlerin dikkatini çeken bir başka ayrıntı da otel mesafesi olmaktadır. Zamanın belki de her şeyden değerli olduğu günümüz şartlarında otel mesafesinin havalimanına yakın olması ve kişilerin otel ile havalimanı ulaşımı konusunda sıkıntı çekmemesi arzu ettikleri en büyük şeylerden biridir.

Atatürk Havalimanı’na yürüme mesafesinde olan ve Yeşilköy’ün en gözde otelleri arasında olan oteller konaklama hizmetlerini en iyi şekilde misafirlerine sunmaktadır. Misafirlerinin konforunu ve güvenliğini son derece önemli tutan otel yönetimi, bünyesinde konaklayan her misafirini memnun bir şekilde yolcu etmektedir.