DUYURULAR

Atatürk havalimanı uğrak mekanlarınız içinde mi?

Atatürk Havalimanı otel ve konaklayacak yerler ile ilgili merak eden ve bilgi almak isteyen yerli ve yabancı yolcular çeşitli hizmetler sayesinde rahat bir şekilde konaklayabilmektedir.

Atatürk Havalimanı Otel

1924 yılında hava ulaşımının başlamasına büyük katkı sağlayan İstanbul Atatürk Havalimanı Bakırköy semtinin Yeşilköy mevkisinde bulunmaktadır. Atatürk Havalimanı 1924 yılında kurulmuştur fakat 1953 yılında uluslararası hava yolu trafiğinde rol sahibi olmuştur. Yolcu taşıma yoğunluğu bakımından Türkiye’de 1. Sırada olan havalimanı Avrupa’nın en yoğun 8. Havalimanı olması ile bilinmektedir. Bulunduğu mevkiden dolayı eski adı Yeşilköy Havalimanı olan bu havalimanına Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı çok daha uygun görülmüştür ve 1985 yılında Yeşilköy Havalimanı olarak bilinen havalimanı Atatürk Havalimanı olarak anılmaya başlanmıştır. Atatürk Havalimanı 1930’lu yıllarda sivil uçuşlar yapmamaktaydı. O yıllarda Atatürk Havalimanı yalnızca askeri uçuşlar için kullanılmaktaydı fakat 1938 yılında sivil uçuşlara da izin verilmiştir ve havalimanı sivil uçuşları da aktif bir şekilde gerçekleştirmeye başlamıştır.

Atatürk Havalimanı’na iç hatlardan gelecek olan yolcular havalimanı yakınlarında konaklamak istiyorlarsa bunu rahat bir şekilde yapabilmektedir. Aynı şekilde Atatürk Havalimanı’na dış hatlardan gelecek olan yolcular Bakırköy’de ya da yakınlarında konaklamak istiyorlarsa Atatürk Havalimanı otel ve bununla ilgili ayrıntıları merak etmektedirler.

Atatürk Havalimanı Otel Konforları

Otel, bünyesinde kalacak olan kişiler için oldukça önemli bir konaklama yeridir. Konaklayacak kişiler herhangi bir yolculuk yapmışlar ya da yapacaklarsa otellerin konforları ve oteller ile ilgili ayrıntılar daha çok dikkat çekmektedir. Atatürk Havalimanı otel konforlarını merak eden kişiler pek çok otelin konaklama imkânını araştırıp en uygun bulduğuna karar vermektedir. Atatürk Havalimanı otel seçeneklerinde elbette fiyatların da payı bulunmaktadır. Bütçelere çok ağır gelebilecek oteller müşteriler tarafından çok tercih edilmemektedir. Kalite ve konfor ikilisi otel ücretleri ile doğru orantılı bir seyir gösterse de konaklayacak olan kişiler kendilerine daha çok güven sağlayan otelleri tercih etmektedir. Kalite, konfor ve ücret üçlüsünün yanı sıra otellerde konaklayacak kişiler için otelin gidecekleri yere olan mesafeleri de oldukça önemlidir. Zamanın çok değerli olduğu günümüz şartlarında ulaşım şartlarını da göz önüne alan kişiler Atatürk Havalimanı otel ve bu otellerin gidecekleri yerlere olan uzaklıklarını düşünüp tercihlerini o şekilde yapmak istemektedirler.