DUYURULAR

En fazla ziyaretçi alan Atatürk Havalimanı Otel markaları

Atatürk havalimanı, Türkiye ‘nin ilk havalimanı olması ve tarihçesinin çok öncelere dayanması sebebi ile en çok bilinen ve en fazla ziyaret edilen havalimanı olmasını da beraberinde getirmektedir. Uluslararası uçuşların ve ülkeler arası uçuşlarda aktarma yapılan uğrak nokta olması nedeni ile de en fazla kişinin uçuş yaptığı Atatürk havalimanına bir yılda ortalama olarak 37,5 milyon ziyaretçi geliyor. İlk açılış tarihi Cumhuriyet öncesinde 1912 yılında olması ve Yeşilköy semtinde kurulması nedeni ile ilk adı Yeşilköy havalimanıdır, 1985 yılında da Atatürk havalimanı adını almıştır.

Halen İstanbul ‘un Yeşilköy semtine Atatürk Havalimanı adı ile hizmet veren ve en fazla ziyaretçi alması özelliği ile etrafında otel ihtiyacı yapılma ihtiyacı hissedilmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda ise Atatürk Havalimanı Otelleri yapılmış ve zamanla da artmaya başlamıştır. Rekor seviyelerde günlük yolcunun Atatürk havalimanından geçiş yapması da mevcut ihtiyacı da fazlası ile desteklemiştir. Hem uluslararası hem de şehirlerarası yolcuların havalimanına gelip İstanbul ‘da misafir olması ve bu sayının her geçen gün katlanarak artması da Atatürk havalimanı otellerin sayılarının artmasına sebep olmuştur.

Atatürk Havalimanı Otellerinde Doluluk Oranları % 100

Atatürk havalimanı otellerinin sayısı her geçen gün artsa da dolulukları hiç azalmamaktadır. İstanbul ‘a gelen ve giden yolcuların her geçen gün artması nedeni ile bu durum daha uzun süre bu şekilde devam edecek gibi görünmekte. Zaman zaman Atatürk havalimanı üzerinden İstanbul ‘a gelen yabancı ve Türk misafirler iyi olan Atatürk havalimanı otellerinde yer bulamadıklarından şikayet etmektedirler.

Mevcut bazı oteller, rekabetin çok fazla olması nedeni ile kalitelerini ve hizmetlerini sürekli arttırmaktadırlar. Hepsini bu kategoriye dahil etmemek ile birlikte bazıları hem yabancı hem de Türk olan misafirleri en yüksek kalitede verdikleri hizmet ile büyük memnuniyet ile İstanbul ‘a gelen misafirlerin büyük bir memnuniyetle şehirden ayrılmalarına yardımcı oluyorlar. Ayrıca, bazı oteller çok fazla kişinin otel arayışı olduğunun farkında olduklarından daha fazla para kazanmak adına niteliksiz olarak kapasitelerini arttırmaya çalışıyorlar ve müşterilerine sundukları hizmet kalitesini düşürüyorlar.