DUYURULAR

Zerafet ve konforun merkezi İstanbul Kongre Merkezi Otel

İstanbul Kongre Merkezi Otel

İstanbul kongre merkezi Harbiye ‘de bulunmakta olup İstanbul ‘un en yeni kongre merkezlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. İçerisinde toplantı salonları, fuar ve sergi alanları kurulu olup uluslararası organizasyonlarda dahil olmak üzere birçok etkinliğe sahip olan bir fuar merkezi niteliğindedir. Binlerce fuarın düzenlenmekte olduğu fuar merkezi, yurtiçi ve yurtdışından binlerce kişiyi de İstanbul ‘a çekmektedir. Sadece fuarlara katılmak amacı ile İstanbul ‘a gelen ziyaretçiler, yakınlığı sebebi ile İstanbul Kongre Merkezi Otellerini tercih etmektedirler.

İstanbul ‘un yoğun trafiği bu tercihi yapmaya neden olmaktadır nitekim yolda kaybedilen zamandan tasarruf edilebilmesi ile ziyaretçilerin memnuniyetini beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda Harbiye ‘nin İstanbul merkezi olması nedeni ile İstanbul Kongre Merkezi Otellerinde kalan fuar katılımcıları, fuardan arta kalan zamanlarında turistik bir şehir olan İstanbul ‘u gezip alışveriş yapabiliyorlar.

İstanbul Kongre Merkezi Otellerini Tercih Edenler İstanbul ‘u da Gezme İmkanını Buluyorlar

İstanbul ‘un en merkezi semtlerinden biri olan Harbiye aynı zamanda alışveriş merkezlerine, alışveriş caddelerine, eğlence mekanlarına ve ünlü restoranlara çok yakın olan ünlü bir semttir. Bu semtte yer alan İstanbul Kongre Merkezine şehir dışı veya yurtdışından katılımcı veya ziyaretçi olarak gelen kişilerin İstanbul Kongre Merkezi Otellerini tercih etmelerinde birçok neden vardır. Bu nedenlerden ilki tabii ki de fuar alanına yakın olmaktır fakat sadece fuar alanına olan yakınlığı bu tercihin nedeni olmamaktadır.

Uzak yol kat edip İstanbul ‘a gelen misafirler çok ünlü olan şehri gezmek ve keşfetmek istiyorlar bu istek doğrultusunda ünlü semtlerden bir tanesi olan Harbiye ‘de bulunan İstanbul Kongre Merkezi Otelleri avantajlı olduğu için tercih sebebi oluyor. Ayrıca, mevcut otellerin işletmecileri iş dünyasına yönelik ayrı bir hizmet vermektedir ki fuar katılımcıları ve fuar ziyaretçilerinin beklentilerinin farkında olup bu beklentiler doğrultusunda hareket etmektedirler. İş dünyasından gelen kişilerin otellerinde dinlenebilmesini esas alıp rahatlık ve konforu otellerinde en yüksek düzeyde sunmak istiyorlar. Sundukları bir başka özellik olan fuar merkezine sağladıkları ücretsiz servis imkanı olmaktadır.

Misafirlerinin istekleri doğrultusunda servis saatlerini ayarlayıp gidiş ve dönüşlerini rahat bir şekilde yapabilmelerini istemektedirler.